فرمانداری خوانسار
خانه
1394/02/14 مواد غذايي كه كلسترول خون را تنظيم مي كند :
مواد غذايي كه كلسترول خون را تنظيم مي كند : بهترين وعده غذايي براي تمامي كساني كه نگران كلسترول شان هستند مواد غذايي داراي چربي اشباع شده پايين و مصرف فراوان ميوه و سبزيجات است.

بهترين وعده غذايي براي تمامي كساني كه نگران كلسترول شان هستند مواد غذايي داراي چربي اشباع شده پايين و مصرف فراوان ميوه و سبزيجات است.

مطالعات نشان داده است كه برخي مواد خوراكي مشخص موجب تنظيم درست سطح كلسترول خون مي شود. اين مواد خوراكي كه به عنوان خوراكي هاي دوستدار كلسترول شناخته مي شوند عبارت از موارد زير هستند:
بادام :
مواد موجود در پوست بادام به جلوگيري از اكسيدشدن LDL، كه كلسترول بد ناميده مي شود، كمك مي كند، چراكه فرايند اكسيداسيون مي تواند به عروق خون آسيب زده و موجب افزايش خطر بيماري قلبي-عروقي شود. پس بهتر است در وعده صبحانه خود و بر روي سالاد از پودر بادام استفاده نماييد.
آووكادو :
چربي هاي اشباع نشده موجود در ميوه آووكادو موجب پايين آمدن
LDL به عنوان كلسترول بد و افزايش HDL به عنوان كلسترول خوب مي شود، مخصوصاً در افرادي كه سطح كلسترول شان به آرامي در حال افزايش است. مي توانيد از برش هاي اين ميوه در ساندويچ و سالاد استفاده كنيد.
جو :
هنگاميكه به رژيم غذايي استاندارد داوطلبان حاضر در مطالعه وزارت كشاورزي ايالات متحده، جو اضافه شد، سطح كلسترول بد
LDL بيش از دو برابر پايين آمد.
جو مي تواند جايگزين مناسبي به جاي برنج باشد، به سوپ اضافه شود و با ميوه هاي خشك شده، مغزيجات و با كمي روغن و سركه تركيب شده و تبديل به سالادي سالم شود.
لوبيا و عدس :
طبق مطالعه اخير، كلسترول بد
LDL در آن دسته از داوطلباني كه داراي رژيم غذايي با چربي پايين به همراه افزودن عدس و لوبيا به منوي غذايي شان بودند، تا حدود دو برابر پايين آمده بود.
بلوبري :
ميوه بلوبري سرشار از آنتي اكسيدان قدرتمندي موسوم به «تروستيلبن» است كه به كاهش كلسترول
LDL كمك مي كند.
براي تهيه يك نوشيدني سالم حاوي بلوبري، يك پيمانه بلوبري يخ زده را به همراه نصف پيمانه آب پرتقال و ماست با طعم وانيل در مخلوط كن مخلوط كرده و سپس ميل نماييد.
گندم :
زماني كه به رژيم غذايي زنان تحت مطالعه دانشگاه تورنتو، سبوس گندم اضافه شد سطح كلسترول
HDL تا بيش از 11 درصد افزايش يافت.

 منبع : خبر آنلاين
تعداد بازدید: 296
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal