فرمانداری خوانسار
خانه
1394/06/09 بهره برداري از طرح آبياري تحت فشار روستاي خم پيچ از توابع بخش مركزي شهرستان خوانسار
بهره برداري از طرح آبياري تحت فشار روستاي خم پيچ از توابع بخش مركزي شهرستان خوانسار

همزمان با گراميداشت هفته دولت ، با حضور شفعتي فرماندار ، رضاقليان بخشدار مركزي ، مدير جهاد كشاورزي و ديگر مسئولين ، طرح آبياري تحت فشار روستاي خم پيچ به بهره برداري رسيد .

شفعتي فرماندار در مراسم افتتاح اين طرح اظهار داشت : مشكل آب بويژه در حوزه كشاورزي يك مشكل ملي و منطقه اي است كه حل آن با عزم همگاني و در سايه همدلي و همزباني و توجه به صرفه جويي و بهينه سازي مصرف آب محقق خواهد شد.
وي با بيان اينكه اجراي طرح هاي مديريت منابع آب ، سبب افزايش بهره وري، سطح زيركشت، توليد و كيفيت محصول، امكان توزيع همزمان كود و سموم زراعي، عدم نياز به تسطيح، كاهش هزينه نيروي انساني و كاهش علف هاي هرز خواهد شد اظهارداشت: بهينه سازي و صرفه جويي منابع آب نيازمند توجه همگاني و نيز اقتصادي تر شدن توليد در بخش كشاورزي است.
همچنين رضا قليان بخشدار مركزي با توصيه به مديريت جهاد كشاورزي و نيز كشاورزان شهرستان ، خواستار استفاده از حداكثر ظرفيت آبي و منابع مرتبط با آن جهت استفاده در طرح هاي مكانيزه آبياري در روستاها شد .

وي همچنين عنوان كرد: توليد و پرورش دام و طيور در مزارع علاوه بر ايجاد يك درآمد ثابت براي كشاورزان باعث افزايش سهم اقتصادي آنان و جلوگيري از مهاجرت روستائيان به شهرها خواهد شد .

تعداد بازدید: 199
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal