فرمانداری خوانسار
خانه
1394/06/09
بهره برداري از طرح آبياري تحت فشار روستاي خم پيچ از توابع بخش مركزي شهرستان خوانسار

همزمان با گراميداشت هفته دولت ، با حضور شفعتي فرماندار ، رضاقليان بخشدار مركزي ، مدير جهاد كشاورزي و ديگر مسئولين ، طرح آبياري تحت فشار روستاي خم پيچ به بهره برداري رسيد .

شفعتي فرماندار در مراسم افتتاح اين طرح اظهار داشت : مشكل آب بويژه در حوزه كشاورزي يك مشكل ملي و منطقه اي است كه حل آن با عزم همگاني و در سايه همدلي و همزباني و توجه به صرفه جويي و بهينه سازي مصرف آب محقق خواهد شد.
وي با بيان اينكه اجراي طرح هاي مديريت منابع آب ، سبب افزايش بهره وري، سطح زيركشت، توليد و كيفيت محصول، امكان توزيع همزمان كود و سموم زراعي، عدم نياز به تسطيح، كاهش هزينه نيروي انساني و كاهش علف هاي هرز خواهد شد اظهارداشت: بهينه سازي و صرفه جويي منابع آب نيازمند توجه همگاني و نيز اقتصادي تر شدن توليد در بخش كشاورزي است.
همچنين رضا قليان بخشدار مركزي با توصيه به مديريت جهاد كشاورزي و نيز كشاورزان شهرستان ، خواستار استفاده از حداكثر ظرفيت آبي و منابع مرتبط با آن جهت استفاده در طرح هاي مكانيزه آبياري در روستاها شد .

وي همچنين عنوان كرد: توليد و پرورش دام و طيور در مزارع علاوه بر ايجاد يك درآمد ثابت براي كشاورزان باعث افزايش سهم اقتصادي آنان و جلوگيري از مهاجرت روستائيان به شهرها خواهد شد .

تعداد بازدید: 169
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal