فرمانداری خوانسار
خانه
1396/08/21 مسؤولان از گرمای خدمت‌رسانی با تمام وجود استفاده کنند ، در این صورت شهرستان آباد خواهد شد .
مسؤولان از گرمای خدمت‌رسانی با تمام وجود استفاده کنند ، در این صورت شهرستان آباد خواهد شد .

جلسه شورای اداری شهرستان خوانسار با حضور دکتر مهر علیزاده استاندار اصفهان ، طرفه معاونت امور عمرانی استانداری ، قائدیها مدیرکل روابط عمومی استانداری ، غلامی مدیر کل راه و شهرسازی استان ، شفعتی فرماندار ، خواجه کریمی امام جمعه ، بختیار نماینده مردم خوانسار ، گلپایگان در مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای جلسه برگزار شد .

در ابتدا شفعتی فرماندار ضمن خیر مقدم به استاندار و دیگر مسئولان حاضر در جلسه بیان داشت ، خوانسار مردم تلاشگر و با فرهنگی دارد که همین موضوع باعث شده در زمینه بزهکاری اجتماعی پایین‌ترین رتبه را در سطح استان داشته باشد و از جمله شهرهای امن به شمار ‌آید .

فرماندار با اشاره به بارش‌های سال زراعی افزود: در این مدت 480 میلی‌لیتر در این شهرستان باران باریده است اما آب‌های سطحی شهرستان ظرف 24 ساعت از حوزه آبخیزداری خوانسار خارج می‌شود . و بهترین راهکار را مهار بخشی از آب‌های سطحی بالادستی شهرستان و تکمیل سد باغکل و بحث‌های آبخیزداری برشمرد .

فرماندار خوانسار تاکید کرد: سهمیه انتقال آب قمرود به خوانسار باید افزایش یابد چرا که مجتمع آبرسانی که شامل 23 روستا است از سهمیه این آب استفاده می کند  و میزان تخصیصی آبی که از قبل صورت گرفته جوابگوی شهرستان نخواهد بود .

شفعتی در ادامه مطرح کرد: کشاورزان به دلیل این که در هنگام قرارداد برای استفاده از تسهیلات روشهای نوین آبیاری باید به کاهش میزان پروانه آب خود تن دهند، از این طرح استقبال نکردند و باید در این خصوص همکاری لازم با کشاورزان صورت پذیرد تا آبیاری در کشاورزی ما به سمت سوی آبیاری نوین پیش رود .

 

فرماندار در حوزه راه نیزگفت: امروز راه دامنه-خوانسار و کمربندی شهرستان در دستور پیگیری استاندار قرار گرفت تا دیگر به عنوان تنها شهرستان فاقد کمربندی شهری شناخته نشده و به توسعه خوانسار کمک شود .

فرماندار خوانسار با اشاره به اقدامات دولت در جهت سرمایه‌گذاری روستایی : سه ناحیه صنعتی در خوانسار تعریف شده است، که ناحیه فدک در روستای رحمت‌آباد ، ناحیه‌ صنعتی روستای خم پیچ و دهکده فرهنگی قرآنی منطقه ویست را برشمرد .

شفعتی با اشاره به اینکه در سال 66 شاهد سیل ویرانگری در شهرستان خوانسار بودیم افزود ، اعتبارات تخصیصی به این موضوع کافی نبوده و خواستار ساماندهی رودخانه شهر خوانسار شد .

در ادامه مهرعلیزاده استاندار در این جلسه  با بیان اینکه ایجاد امید در مردم منش و شیوه دولت است و ما نیز توقع مردم را می‌دانیم اما اعتبارات محدود است، گفت: امام جمعه های همه شهرها از دولت منتخب مردم که مؤید رهبری است حمایت می‌کنند و نباید گذاشت مردم دلسرد شوند .

مهرعلیزاده با بیان اینکه ، مسؤولان از گرمای خدمت‌رسانی با تمام وجود استفاده کنند ، در این صورت شهرستان آباد خواهد شد . افزود ، از سال  94 تا 96 رشد جمعیت شهرستان یک درصد مثبت شده که به وسیله جلوگیری از مهاجرت جمعیت است و نه زاد ولد که اتفاقی مثبت است .

وی با بیان اینکه سرمایه داران خوانساری فراوانی در اقصی نقاط کشور  وجود دارند و بهتر است که در شهرستان خود سرمایه گذاری کنند، گفت: مرکز همایش‌های بین‌المللی در دهکده‌های گردشگری خوانسار ایجاد شود ضمن رونق شهرستان خوانسار موجبات ارتقاء سطح فرهنگی استان اصفهان نیز خواهد شد .

وی در ادامه عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه استان طرح آمایش هر شهرستان را به پایان رسانده و ظرفیت‌های شهرستانی شناسایی شده است و در اجرای طرح‌ها  در همین راستا اصرار داریم .

مهرعلیزاده در ادامه با بیان اینکه فرصت‌ها شناسایی، گره‌ها مشخص و راه‌حل‌ها مشخص شده است ، گفت: از سرمایه گذاران تاجایی که همراه با مردم و مسئوولین هستند باید استفاده و حمایت شود .

وی با بیان اینکه خانه‌های تاریخی شهرستان همانند خانه‌های یزد، شیراز و مشهد به صورت مجتمع گردشگری تبدیل شوند، تصریح کرد: این خانه‌ها پتانسیل خوبی برای خوانسار است و می‌توان  به خوانسار رونق داد .

وی در ادامه تاکید کرد: در طرح گاج، کسی وامی گرفته و استفاده کرده یا باید آن را به نحوی در شهرستان برگرداند یا قانون باید با وی برخورد کند، وام بیت‌المال و حق مردم است،  سرمایه‌گذار باید تکلیف خود را مشخص کند .

مهرعلیزاده در پایان خاطر نشان کرد: این شهر را باید خودتان توسعه دهید و استاندار هم کمک می‌کند، می‌توانیم به سرمایه گذاران شهرستان تضمین لازم را بدهیم تا شهرستان آباد شود .

در ادامه حجت السلام و المسلمین خواجه کریمی امام جمعه محترم شهرستان در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور استاندار در شهرستان خوانسار یکی از مهمترین مشکلات خوانسار را اتصال به شبکه راه های کشور عنوان نمود و افزود ، با اتصال شهرستان خوانسار به شبکه راه های کشور و خروج این شهرستان از بن بست می توان شاهد رونق اقتصادی در شهرستان بود .

وی در ادامه به بدهکاری پیمانکاران به اقشار مختلف مردم در حوزه های مختلف اقتصادی به دلیل عدم وجود اعتبارات اشاره کرد و بیان داشت ، با تخصیص اعتبارات در زمان خاص خودش می توان شاهد انجام بهتر کارها و به بهره برداری رسیدن پروژه ها بود .

امام جمعه همچنین به مشکلات سد باغکل اشاره کرد و افزود ، با حل شدن مشکلات سد باغکل بصورت فنی می توان بهره برداری مطلوب تری را از این سد داشته باشیم .

در ادامه بختیار نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار داشت : مسائل مهم کشور را می توان با تعاملی که میان مجلس و دولت وجود دارد مدیریت کرد .

وی عنوان کرد: حدود 21 مسأله اساسی کشوری شناسایی شده و امید است که در مجلس دهم به سرانجام برسد .

بختیار با اشاره به اینکه دغدغه اصلی‌ام اتمام طرح‌های نیمه تمام بوده است، تاکید کرد:  راه خمین ، گلپایگان ، خوانسار ، دامنه حدود 15سال با 40 درصد پیشرفت، درمانگاه تامین اجتماعی خوانسار بیش از 15سال بود که از پروژه های نیمه تمام بوده و در سفر اخیر وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شکل اجرایی گرفت .

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات خوانسار اشتغال و رشد منفی جمعیت است که با تصمیماتی که در مجلس شورای اسلامی گرفته شد ، از محل صندوق توسعه ملی 1.5 میلیارد دلار با هدف اشتغال‌زایی در سراسر کشور برداشت شده که با جذب از این اعتبار و تزریق برای کار آفرینی در روستاها می‌توان حرکت جدی در توسعه کارآفرینی در خوانسار انجام داد .

 بختیار در ادامه بیان داشت: در جلسه‌ مجمع نمایندگان استان برای شهرک گلخانه خم ‌پیچ، آب تخصیص داده شد اما هنوز این موضوع اجرایی نشده و این درحالی است که همه زیر ساخت ها شهرک آماده است .

وی در پایان بیان کرد: خانه‌های تاریخی این شهرستان در حال از بین رفتن است و باید چاره اندیشی کرد، در مجلس منابعی خوبی برای بحث میراث فرهنگی و گردشگری دیده شده است که باید از فرصت موجود استفاده کرد  .

 

 

تعداد بازدید: 127
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal