فرمانداری خوانسار
خانه
1396/10/06 ایثار  و روحیه جهادی مشخصه جهادسازندگی
ایثار و روحیه جهادی مشخصه جهادسازندگی آئین تکریم و معارفه رئیس مدیریت جهادکشاورزی با حضور امام جمعه، معاونت توسعه و منابع انسانی جهادکشاورزی استان، فرماندار، مسئولین ادارات ، پرسنل اداره و کشاورزان برگزار شد.

آئین تکریم و معارفه رئیس مدیریت جهادکشاورزی با حضور امام جمعه، معاونت توسعه و منابع انسانی  جهادکشاورزی استان، فرماندار، مسئولین ادارات ، پرسنل اداره و کشاورزان برگزار شد.

در این مراسم فرماندار شهرستان ضمن تقدیر از اقدامات و عملکرد مدیر اسبق جهاد افزود: ایثار و روحیه جهادی از ویژگی های بچه های جهاد سازندگی است و امیدواریم بتوانیم از تجربیات مشایخی در مهمترین بخش جامعه که کشاورزی است بهره ببریم.

شفعتی به دو مسئله مهم شهرستان در حوزه کشاورزی اشاره داشت و تصریح نمود: مدیریت آب  یکی از مهمترین دغدغه های شهرستان است و استفاده از آبیاری های نوین (قطره ای ، بارانی ، کم فشار و...) از اهداف و سیاست های دولت  می باشدکه البته در شهرستان پروژه های خوبی انجام شده است و باید ادامه یابد. وی همچنین ازعان داشت: در راستای اصلاح باغات و تولید محصول کیفی باید کارهای کارشناسی بیشتری صورت گیرد و کلاسهای ترویجی برای کشاورزان و باغداران برگزار گردد.

فرماندار تاکید نمود اگر با توجه به وضعیت بارندگی اگر در کنار هم در اجرای سیاست های دولت گام برداریم می توان با عزم جزم این مشکل را مدیریت نماییم.

شفعتی همچنین از تخصیص میز عسل به شهرستان خوانسار خبر داد و یادآور شد باید از این برند استفاده نماییم.

در ادامه صادقی معاونت توسعه و منابع انسانی سازمان جهادکشاورزی استان نیز تاکید نمود در صورت استفاده از تکنولوژی های نوین آبیاری دولت در راستای تامین 85% اعتبار محدودیتی ندارد . وی همچنین در خصوص اثرگذاری مسائل اجتماعی و مالکیت ها، اتکاء بخش کشاورزی به اعتبارات استانی، گسترش سردخانه ها و انبارها، گسترش شبکه های توزیع غیردلالی، بکارگیری نیروی جوان و... نکاتی را یادآور شد.

امام جمعه شهرستان نیز در پایان ضمن تاکید بر خدمتگذاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی بعنوان بزرگترین نعمت از تلاشهای مشایخی تقدیر نمود و برای مجیدی مدیر جدید جهادکشاورزی آرزوی موفقیت نمود .

وی در ادامه بکارگیری نیروی انسانی متدین، متعهد و کارشناس را مهمترین عامل موفقیت در تمام بخشها برشمرد و افزود: همه علوم باید در ظرف اسلامی قرار گیرد و استفاده از نیروی کاردان که  علم و دانش و تخصص دارد منهای اسلام نتیجه بخش نخواهد بود.

خواجه کریمی همچنین اشاره ای به عدم استفاده مردم از منابع آب بصورت اسلامی داشت و تصریح نمود: اگر در بخش کشاورزی به استقلال نرسیم موفق نخواهیم بود و یکی از مهمترین اولویت های ما ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان است.

در این مراسم مشایخی نیز مهمترین مسائل شهرستان در حوزه کشاورزی را مدیریت آب و خشکسالی، وجود موارد قانونی در اجرای طرح آبیاری نوین، مشکل آفات برشمرد و بر توجه به بیمه محصولات کشاورزی، صنعت زنبورداری و پیگیری شهرک گلخانه ای تاکید نمود.

 

تعداد بازدید: 141
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal