فرمانداری خوانسار
خانه
1397/03/13 جلسه مشترک شورای اداری شهرستانهای خوانسار وگلپایگان باحضور دکتر امیری معاون محترم پارلمانی ریاست جمهوری
جلسه مشترک شورای اداری شهرستانهای خوانسار وگلپایگان باحضور دکتر امیری معاون محترم پارلمانی ریاست جمهوری کاهش 42درصدی بارندگی درخوانسار
 فرماندار شهرستان خوانسار گفت: بارندگی‌ها در شهرستان 42 درصد کاهش داشته و به دلیل سنگی بودن جنس زمین امکان حفر چاه نیست.
سید حسن شفعتی فرماندار در جلسه شورای اداری شهرستان خوانسار اظهار کرد: در سفر استاندار به خوانسار مصوبات خوبی برای شهرستان مصوب و تاکنون 70 این مصوبات اجرا شده است.وی افزود: به دلیل باغکل بودن و سرسبزی خوانسار گردشگران زیادی در شهر خوانسار در طول سال اقامت دارند؛ استقبال خوب مسؤولان سبب جذب سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در خوانسار شده است و هر ماه یک پروژه در شهر افتتاح می‌شود.

فرماندار شهرستان خوانسار با بیان به این که با بهره‌برداری از 10 پروژه اقتصادی در شهرستان سال 97 سال شکوفایی اقتصاد خوانسار است، گفت: بارندگی‌ها در شهرستان 42 درصد کاهش داشته و به دلیل سنگی بودن جنس زمین امکان حفر چاه نیست.

وی خاطرنشان کرد: 230 رشته قنات در شهرستان وجود دارد که 75 درصد آب کشاورزی را تأمین می‌کند، برای مرمت، بازسازی قنوات 7 میلیارد تومان اعتبار نیاز است؛ خط انتقال آب از طریق سرشاخه‌های دز برای تأمین آب شهرستان 30 میلیارد تومان هزینه صرف شده است.

شفعتی با بیان این‌که برای جلوگیری از نشتی آب سد باغکل خوانسار نیازمند اعتبار است، یادآور شد: بارش باران در شهرستان خوانسار به دلیل سیل‌آسا بودن، خسارت‌های جبران‌ناپذیری به دنبال داشته است.

وی اذعان داشت: طرح‌های آبخیزداری به منظور سیل بند بودن اجرا شده است که می‌تواند در افزایش حجم آب قنوات کمک کند و به همین منظور برای تکمیل طرح آبخیزداری اعتبار نیاز است؛ از جهت توریستی از شمال به جنوب شهر خوانسار یک رودخانه می‌گذرد که برای اصلاح و دیوارکشی دو طرف به 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

فرماندار شهرستان خوانسار اضافه کرد: عملیات تونل از مهرماه سال گذشته به دلیل ریزش متوقف شده است که با تکمیل این تونل ارتباط راه خوانسار به بویین میاندشت واستانهای غرب کشور تسریع داده میشود.

* در دولت دوازدهم بسیاری از کارهای نیمه‌تمام مانده

حجت‌الاسلام رسول خواجه‌کریمی امام جمعه خوانسار نیز در این جلسه تصریح کرد: اگر خدمات گذشته نظام دیده نشود پشتیبانی آینده از نظام دست می‌رود، داشته‌ها گذشته کشور و اندوخته‌های آینده نردبان اصلی در راه رفتن از پله‌های رشد و توسعه است.

وی افزود: در دوران انقلاب در دولت‌های مختلف خدمات خوبی شده است که باید گرامی داشته شود، برای استمرار توسعه بیشتر خدمات جمهوری اسلامی که ستودنی است و برخی از آن نمونه و سابقه در گذشته ندارد برای آیندگان بازگو شود.

امام جمعه شهرستان خوانسار با بیان این‌که نعمت نظام به جهت دولت اسلامی در هیچ جای عالم به جز ایران نیست، گفت: این بسیار نعمت بزرگی و به تبع همین کارها و نعمات گسترده در کل کشور و به تبع در شهرستان نیز انجام شده است و از توسعه‌های متعدد در ابعاد گوناگون برخوردار بوده است.

وی بیان کرد: نظام، نظام عدل اسلامی است و امکانات خود را از طریق عدالت در تمامی ابعاد گسترده می‌کند، عدالت به معنای مساوات نیست در عدالت هر چیز جای خود باید گذاشته شود.

خواجه‌کریمی عنوان داشت: خدمات دولت‎ها به اندازه عدالت استفاده می‌شود، و آن چیزی که ما طرح می‌کنیم خواسته بیشتر است، کشور در حال رشد و توسعه است، اما نیازها گسترده است.

وی ادامه داد: در دولت دوازدهم بسیاری از کارهای نیمه‌تمام مانده و نیازمند اعتبارات است که هرکدام در حوزه زیربنایی است؛ راه‌ها و فاضلاب شهری و ساحل‌سازی برای رودخانه شهر خوانسار یکی از بخش‌های اصلی است که با سیل برای شهر و مردم خطرساز است.

امام جمعه شهرستان خوانسار متذکر شد: باید به توسعه کشاورزی توجه شود زیرا استعداد در زمینه کشاورزی در شهرستان بیشتر فراهم است، هر بلدی اگر در بستر خود جریان پیدا کند توسعه زودتری را به همراه خواهد داشت.

وی تأکید کرد: در توسعه کشاورزی شهر ما می‌تواند گستردگی فوق‌العاده‌ای پیدا کند و بخش قنوات در این حوزه است به آنها پرداخته شود، بسیاری از مشکلات اشتغال برطرف می‌شود.

امام جمعه خوانسار با اشاره به این‌که هر سال به تعداد بیکاران شهرستان اضافه می‌شود که یک نهضت جهادی را می‌طلبد، ابراز داشت: با توجه به رهنمود رهبر معظم انقلاب اگر کالای ایرانی در بین مردم قدر و منزلت پیدا کند و ذهنیت خوبی نسبت به کالای ایرانی شود قطعاً مشکل اشتغال حل می‌شود
تعداد بازدید: 77
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal