فرمانداری خوانسار
خانه
1396/06/22 اگر دفاع مقدس نبود انقلاب اسلامی استمرار نمی یافت
اگر دفاع مقدس نبود انقلاب اسلامی استمرار نمی یافت

جلسه برنامه ریزی و هماهنگی هفته دفاع مقدس با حضور امام جمعه، فرماندار و تعدادی از مسئولین شهرستان  برگزار گردید.

در این جلسه امام جمعه شهرستان اشاره ای به جنگها و آیه های قتال در قرآن کریم داشت و جنگهای پیامبر را مبنای گسترش اسلام عنوان نمود و افزود: اگر قرار است دین پیامبر اعتلا پیدا کند باید این دوره حفظ شود . خداوند متعال میدان را تا روز قیامت برای ما ترسیم کرده و مبنای حرکت ما این است و تغییر و تحولی در این سنت خدا نیست. کفار، مشرکین و... مخالف اسلام هستند و تا انسان وجود دارد با شما قتال خواهند کرد . وی همچنین تعدی صدام از مرزهای جنگی به داخل شهرها را در راستای از بین بردن اسلام عنوان نمود .

خواجه کریمی با تاکید بر اینکه اگر دفاع مقدس نبود انقلاب اسلامی هم نبود وظیفه کارگزاران را زنده نگه داشتن دوران دفاع مقدس عنوان نمود و تجلی کمالات الهی انقلاب اسلامی را این دوران بیان داشت.

امام جمعه شهرستان تصریح نمود اگر در این مسیر می خواهید به پیروزی برسید باید 3 راهکار، یاد دفاع مقدس در زبان، ایمان داشتن به دفاع مقدس در قلوب و در عمل هم آن را زنده نگه داریم را در دستور کار خود قرار داده و در این راستا به فرزندان و دانش آموزان اطلاعات و آگاهی دهیم .

همچنین فرماندار شهرستان نیز با توجه به مصادف شدن هفته دفاع مقدس با شروع محرم الحرام افزود: همه هیاتها به شهدای خود افتخار می کنند و محله و هیات خود را مزین به عکس شهدا خواهند کرد. باید این ایام را گرامی داشت و آنرا به نسلهای بعد انتقال دهیم .

وی در خصوص برنامه های دفاع مقدس پیشنهاداتی همچون برنامه های آموزشی ، زنگ دفاع مقدس، جلسه با سخنرانان هیاتهای مذهبی،برگزاری  نمایشگاه عکس، وصیت نامه و کتابهای دفاع مقدس، تبلیغات شهری، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و... را داد تاکید نمود در برنامه دیدار هماهنگی های قبلی با بنیاد شهید صورت پذیرد و برای انتقال مطالب دفاع مقدس از اساتید مجرب استفاده نمایند.

در این جلسه هریک از اعضا نیز به ارائه پیشنهادات خود پرداختند و موارد زیر عنوان شد:

فضا سازی محیط ادارات شهرستان، خواندن کتاب شهید ابراهیم هادی توسط مسئولین، برنامه شهید آبروی محله، برگزاری همایشی با حضور رزمندگان دفاع مقدس شهرستان، تجلیل از نخبگان بسیجی در زمنیه های مختلف، پیاده روی تا گلزار شهدا، نواختن زنگ مقاومت، طراحی بنر پروژه مهر با موضوع دفاع مقدس، پخش کلیپ دفاع مقدس مختص شهرستان، برگزاری مسابقات ورزشی و میزبانی مسابقات تیرو کمان، تهیه کلیپ شهدای ورزشکار، تجلیل از تولیدکنندگان ایثارگر، برگزاری مسابقه انشاء و مقاله نویسی و...

 

تعداد بازدید: 103
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal