فرمانداری خوانسار
خانه
1397/08/12 در نشست وزیر آموزش و پرورش با فرهنگیان مطرح شد
در نشست وزیر آموزش و پرورش با فرهنگیان مطرح شد اساس نامه ها وبخشنامه های وزارتی موجب آسیب به مناطق کوچک می شود و نیازمند بازنگری است.

فرماندار خوانسار گفت: اساس نامه‌ها و بخشنامه‌های وزارتی موجب آسیب به مناطق کوچک می شود و نیازمند بازنگری است.

منصور کمالی در نشست وزیر آموزش و پرورش با فرهنگیان این شهرستان اظهار کرد: 60 درصد مدارس شهرستان خوانسار نیازمند مقاوم سازی و بازسازی است.

وی با بیان اینکه وجود مدارس فرسوده در شهر خوانسار شایسته نیست، تصریح کرد: خیران دیدگاه مثبتی نسبت به وزارت آموزش و پرورش در قبال تعهداتشان به دلیل عملی نشدن وعده‌ها ندارند.

فرماندار خوانسار ادامه داد: کار ساخت بعضی از مدارس این شهرستان به صورت نیمه تمام رها شده چراکه نیمی از ساخت آن با کمک خیران به اتمام رسیده و نیمی که در تعهد آموزش و پرورش بوده معوق مانده و منتظر عملی شدن وعده آموزش و پرورش هستیم و با تعلل وزارت آموزش و پرورش در وعده‌های خود خسارت هایی وارد شده است.

وی گفت: عمده شکایات مردم در روستاهای شهرستان کاهش کلاس‌ها و چند پایه شدن مدارس است، زیرا چند پایه شدن مدارس در دوره ابتدایی با فرهنگ خوانساری هم خوانی ندارد و موجب خالی شدن روستاها و مهاجرت شده است.

کمالی افزود: این ادغام‌ها بر اساس شیوه نامه‌های وزارتی انجام می شود و مسئولان آموزش و پرورش شهرستان موظف هستند بر اساس این بخشنامه‌ها عمل کنند.

وی تأکید کرد: این شیوه‌نامه‌های مصوب وزارت آموزش و پرورش به مناطق کوچک به ویژه روستاها آسیب می‌رساند که نیازمند بازنگری است.

فرماندار خوانسار خاطرنشان کرد: حذف مدارس متوسطه اول و دوم در روستاها به دلیل کاهش جمعیت است.

وی افزود: تشکیل کلاس‌ها در شهر متحمل هزینه‌هایی از جمله هزینه تردد و حمل و نقل می‌شود و انتظار داریم حداقل هزینه حمل و نقل توسط وزارت آموزش و پرورش پرداخت شود تا امنیت و آسایش روانی خانواده ها تامین شود و آمار ترک تحصیل دانش آموزان را کاهش دهیم.

تعداد بازدید: 39
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal