فرمانداری خوانسار
خانه
1397/10/12 فرماندار خوانسار درجلسه شورای اداری شهرستان اظهارکرد:
فرماندار خوانسار درجلسه شورای اداری شهرستان اظهارکرد: توریستی بودن شهر دلیل گران فروختن مسکن نیست.

فرماندار خوانسار گفت: توریستی بودن شهر دلیل بر گران فروختن مسکن نیست، مسئولان باید برای مهار گرانی وارد عمل شوند.

 منصور کمالی  در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار کرد: موفقیت یک مدیر در گرو برطرف کردن مشکلات مردم است، برای برطرف شدن مشکلات اقتصادی باید راهکارهایی ارائه شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشلات مردم مسکن است، گفت: شاهد افزایش بی‌ رویه قیمت مسکن و عدم توانایی مردم از خرید مسکن هستیم، اما این قیمت قابل قبول نیست، در پی گرانی مسکن در شهر خرید مسکن نیز نسبت به گذشته افزایش داشته است.

فرماندار خوانسار افزود: افزایش قیمت سرسام آور مسکن در شهر فرصت نیست، بلکه یک تهدید برای مهاجرت جوانان از شهر است، قیمت مسکن در خوانسار نسبت به بسیاری از شهرها افزایش داشته است.

وی تأکید کرد: برخورد قضایی برای مبارزه با گران فروشی کالا است، اما برخورد قضایی برای مهار قیمت مسکن خوب نیست.

کمالی با اشاره به تکذیب شایعات خرید مسکن از سوی افراد غیر بومی، افزود: توریستی بودن شهر دلیل بر گران فروختن مسکن نیست، مسئولان باید برای مهار گرانی وارد عمل شوند.

وی تأکید کرد: مجوز نداشتن ملک، دادن مشوق‌ برای احیای بافت فرسوده شهر، اضافه شدن 30 هکتار زمین با اجرای طرح تفصیلی شهر از راهکارهایی بوده که برای مهار گرانی مسکن در خوانسار تعریف شده است.

فرماندار خوانسار با بیان اینکه روابط عمومی ادارات باید فعال تر باشند و مزیت‌های شهرستان را اطلاع رسانی کنند، تصریح کرد: پخش برنامه "پرس تی وی" از شهرستان بازخوردهای خوبی در جذب گردشگران دارد.

وی با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام در شهرستان تأکید کرد: اگر پروژه‌ها به بخش خصوصی واگذار شود زودتر به اتمام می‌رسد، بعضی پروژه‌ها 20 سال است که معوق مانده، البته برای جذب سرمایه گذار باید تلاش کرد.

مستقر شدن پزشک متخصص در شهر

فرماندار خوانسار با قدردانی از برگزاری نخستین مجمع سلامت شهرستان، گفت: شش پزشک متخصص در زمینه اطفال، قلب و عروق، زنان، جراحی، روانپزشک در بیمارستان فاطمیه خوانسار مستقر هستند.

وی با بیان اینکه جذب تسهیلات طرح اشتغال فراگیر از 390 میلیون تومان به 480 میلیون تومان رسیده است، افزود: مشکل پرونده‌های اشتغال برطرف شده است، بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات با مشکل اعتبار مواجه هستند که در صورت تأمین اعتبار تسهیلات پرداخت می‌شود.

فرماندار خوانسار ادامه داد: جذب تسهیلات روستایی 700 میلیون تومان بود که اکنون به دو میلیارد و 800 میلیون تومان رسیده که نسبت به گذشته افزایش 40 درصدی داشته است.

وی تاکید کرد: اعتبارات مشاغل خانگی صد درصد جذب شده است، 50 درصد متقاضیان تسهیلات دریافت کردند و مابقی نیز تا پایان سال دریافت می‌کنند.

کمالی با اشاره به رایزنی در وزارت کشور برای جذب نیرو و در اختیار گرفتن خودرو، افزود: با تلاش نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی هشت میلیارد تومان اعتبار برای پروژه تونل خوانسار-بویین میاندشت جذب شده است.

جذب سه میلیارد اعتبار برای تجهیز آبیاری مدرن در روستای کهرت

وی خاطرنشان کرد: در سفر وزیر جهاد کشاورزی به خوانسار برای تجهیز آبیاری مدرن و تحت فشار در زمین‌های کشاورزی روستای کهرت سه میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد.

فرماندار خوانسار افزود: تأمین اعتبار برای مرمت 230 رشته قنات و سد باغکل خوانسار از مصوبات وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان بود.

مشکلات اقتصادی ناشی از رفتار پوپولیستی

وی اظهار کرد: برخی تمام مشکلات اقتصادی را به دولت تدبیر و امید ربط می‌دهند در صورتی که با روی کار آمدن این دولت کشور در شرایط بحران اقتصادی قرار داشت.

کمالی عنوان کرد: گرانی امروز حاصل از رفتار دولتی پوپولیستی است که هشت سال نفت را با قیمت بالایی به فروش رساند، اما نتوانست به اقتصاد کشور سامان دهد حالا چیدمان این پازل کار ساده‌ای نیست.

وی افزود: در سفرهای استانی رییس جمهور قبل، با تصویب طرح‌های عمرانی استانی 247 هزار میلیارد تومان بدهی به وجود آمده بود که تنها 67 هزار میلیارد تومان آن محقق شده و دولت تدبیر و امید هنوز در پی باز پرداخت بدهی‌های دولت قبل است.

تعداد بازدید: 63
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal