فرمانداری خوانسار
خانه
1396/09/20 کاهش بارش در سال جاری و بحران کم آبی
کاهش بارش در سال جاری و بحران کم آبی

جلسه شورای حفاظت از منابع آب با حضور فرماندار و اعضای شورا در فرمانداری تشکیل گردید.

در این شورا  فرماندار شهرستان ضمن تبریک اعیاد با توجه به اهمیت موضوع مصرف بهینه آب و بحران آب در سال جاری تصریح نمود: باید در جلسات محلی و روستاها فرهنگ استفاده از آبیاری نوین بازگو شود تا بخش کشاورزی را از آبیاری غرقابی نجات دهیم و همچنین آموزش شهروندی در مباحث صرفه جویی را در روستاها و مدارس تحت عناوین مختلف همچون مسابقه ، نقاشی و... پیگیری نمود.

شفعتی در خصوص پیگیری طرحهای کنترل آبهای سطحی و روان آب ها، ادامه روند طرحهای آبخیزداری، برگزاری جلسات با شوراها و دهیاران با موضوع ترویج آبیاری نوین ، شروع آبگیری سد و کنترل در مصرف آن، اصلاح شبکه آب روستایی و شهری خصوصا روستای سنگ سفید، جداسازی آب شرب و کشاورزی ، تاکید بر بازدید از مسیل ها ، برخورد جدی با تخلفات مرتبط با بستر ها و... نکاتی را متذکر شد.

در این جلسه اعضا نیز به ارائه فعالیت های خود پرداخته و به  اقدامات و مشکلاتی همچون جمع آوری کنتور حجمی و جایگزینی کنتور هوشمند چاه تا یکماه آتی، انجام چندین طرح آبیاری تحت فشار در روستاها ، کاهش میزان هدررفت آب های بدون درآمد، تکمیل خط پدافند غیرعامل، عدم سنخیت مصوبات با بخشنامه ها، انجام حفاری های غیرمجاز، اصلاح شبکه و انشعابات به منظور صرفه جویی، زمینهای واگذار شده در در حوزه مسیل ها، بازدید از چاههای ناحیه صنعتی، مرغداری و... اشاره شد.

 

تعداد بازدید: 132
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal