فرمانداری خوانسار
خانه
1396/09/30 حماسه 9 دی بزنگاه معرفتی و حق شناسی مردم ایران
حماسه 9 دی بزنگاه معرفتی و حق شناسی مردم ایران

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم 9 دی با حضور امام جمعه، فرماندار و تعدادی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

در این مراسم امام جمعه شهرستان با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) سه ویژگی انسان عاقل را بیان داشت و افزود: انسان عاقل باید شان ، جایگاه و منزلت خود را بشناسد ، زبانش را حفظ نماید و سوم باید زمان خویش را بشناسد. وی همچنین با عنوان روایتی از پیامبر اکرم(ص) افزود: وای بر بچه های آخرالزمان از والدینشان چرا که پدران مومن فرزندانشان را برای زمان خودشان تربیت نمی کنند .

خواجه کریمی با اشاره به تغییر نگاه جهان به مردم ایران و تفاوت آنچه که امروز دنیا از ما مطالبه می کند نسبت به گذشته ، بر داشتن بصیرت بعنوان یکی از مهمترین وظایف امروز ما تاکید کرد. وی تصریح نمود : دشمنان به دنبال براندازی جمهوری اسلامی ایران هستند و بزرگی فتنه 88 بالطبع از زمان جنگ بیشتر بود چرا که همه دشمنان آشکارا وارد میدان شدند.

امام جمعه شهرستان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)برای گرامیداشت روز 9 دی ، این روز را یکی از بزنگاههای معرفتی و حق شناسی مردم ایران دانست و داشتن بصیرت در همه عرصه ها را کلید حل مشکلات در کشور بیان داشت.

همچنین شفعتی فرماندار شهرستان نیز 9 دی را حماسه ملی که انقلاب را بیمه نمود عنوان کرد و افزود: حماسه 9 دی باعث اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران شد و در حال حاضر ایران یکی از تاثیرگذارترین کشورها در همایش ها و جلسات بین المللی است.

وی در ادامه افزود: امروز آسیب تفرقه کمتر از فتنه نیست و باید تمام دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با فتنه ها  مقابله نمایند که بحمدالله این وحدت و انسجام با درایت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در جوامع اسلامی ایجاد شده است.

شفعتی با تاکید بر بصیرت افزایی در بین مردم و برگزاری مراسمی در روز 9 دی در حسینیه شهداء ،مواردی همچون : اطلاع رسانی جامع در بین مردم شهر و روستا، اصناف ، بازارایان ، دانشجویان و دانش آموزان و...، فضا سازی شهر، ایجاد پارکینگ و کنترل ترافیک ، دعوت از هیاتهای مذهبی و امامان جماعت، ایجاد ایستگاه صلواتی و... را ضروری برشمرد.
تعداد بازدید: 124
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal