فرمانداری خوانسار
خانه
1397/06/19 آیین تکریم ومعارفه رئیس اداره تعزیرات حکومتی
آیین تکریم ومعارفه رئیس اداره تعزیرات حکومتی سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان سازمانی است که پشتیبانی وضمانت اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار را برعهده دارد
غلامرضا صالحی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید اداره تعزیرات حکومتی خوانسار و گلپایگان اظهار کرد: شرایط حاکم در بازار به گونه‌ای است که اقتضا می‌کند نظارت تعزیرات حکومتی بیش از گذشته بر واحدهای صنفی پررنگ و ملموس باشد.

وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان سازمانی است که پشتیبانی و ضمانت اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار را بر عهده دارد، کمیسیون هماهنگی تعزیرات حکومتی نقش پررنگی در اجرا و پیاده کردن تصمیماتی دارد که در سطح شهرستان و در زمینه تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها بر اساس برخورد با تخلفات گرفته می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان در ادامه گفت: حضور تعزیرات حکومتی زمانی معنا پیدا می‌کند که ادارات صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، شبکه بهداشت و درمان و سایر دستگاه‌های اجرایی همسان و همگام با تعزیرات حکومتی اقدامات را پوشش دهند.

تکمیل 60 درصدی ظرفیت نیروی انسانی تعزیرات حکومتی

وی با بیان این‌که ایجاد اشتغال، کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و حمایت از تولیدکننده در کنار حمایت از حقوق مصرف‌کننده مورد تأکید دین مبین اسلام و رهبر معظم انقلاب و از مطالبات مردم است، تصریح کرد: شرایط فعلی اقتضا می‌کند این دغدغه و اهتمام را نسبت به مصرف‌کننده، تولیدکننده، ایجاد اشتغال، تجارت و کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار داشته باشیم، همچنین رونق فضا را همزمان با هم ببینیم زیرا غفلت از یکی از این موارد باعث می‌شود که در خیلی از زمینه‌ها نتوانیم اهداف از پیش تعیین شده و مدنظر را دنبال کنیم.

صالحی در ادامه گفت: به علت کمبود نیروی انسانی در چارت سازمانی تعزیرات حکومتی در سال‌های اخیر حضور مستمری در شهرستان خوانسار نداشتیم، سال گذشته با توجه به نگاه ویژه‌ای که دولت و حاکمیت نسبت به سازمان تعزیرات حکومتی داشت، توانستیم 60 درصد از ظرفیت موجود نیروی انسانی را تکمیل کنیم، همین امر سبب شد در سطح استان حرکت خوبی در زمینه تغییر و تحول و جابجایی نیروها صورت گیرد، قول می‌دهیم خوانسار در آینده نزدیک از لحاظ اداره تعزیرات حکومتی مستقل شود.

وی اضافه کرد: با توجه به برگزاری هیأت‌های مذهبی در ماه محرم در شهرستان خوانسار احتمال احتکار کالا وجود دارد و نیاز است که تعزیرات حکومتی نظارت بیشتری داشته باشد، با همین اقدامات جهادی می‌توانیم امید و اعتماد را به مردم برگردانیم.

نقش مؤثر تعزیرات حکومتی در رونق تجارت و کسب و کار

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان تأکید کرد: حضور اصحاب رسانه‌ را در برنامه‌ها و ارائه عملکرد باید مغتنم شمرد و کوچکترین اقدام در زمینه مبارزه با تخلف و احتکار کالا باید اطلاع‌رسانی شود تا امید و اعتماد در مردم جریان پیدا کند و تلاش‌های تعزیرات حکومتی نیز اطلاع‌رسانی شده و در بین مردم هم شفاف‌سازی شود.

وی در ادامه بیان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی می‌تواند نقش مؤثری در رونق تجارت و اشتغال و بهبود فضای کسب و کار ایفا کند، اگر نیروی انتظامی در شهرستان همراه و همگام با تعزیرات عمل کند و خط مقدم و پیش‌قراول مبارزه قرار گیرد اقدامات تعزیرات حکومتی صد در صد نتیجه‌بخش و مفید‌تر خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان صالحی همچنین مطرح کرد: طبق ماده 75 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از ظرفیت نیروی انتظامی باید استفاده شود، همچنین طبق ماده 74 اگر دستگاهی سهل‌انگاری در همکاری در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را داشت باید تذکر لازم داده شود؛ دستگاه‌های اجرایی باید در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسیج شوند.

جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها با همکاری مردم

سید حسن شفعتی نیز در این مراسم با اشاره به این‌که خوانسار به شهر دارالمؤمنین، خیران، علما و فقها معروف است، تأکید کرد: از ظرفیت مردم شهرستان می‌توان در جهت اهداف سازمان تعزیرات حکومتی استفاده کرد تا از این بحران اقتصادی عبور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری مردم می‌توان از افزایش بی‌رویه قیمت کالا، بی‌نظمی‌ها و احتکار کالاهای مختلف در بازار جلوگیری کرد، چراکه روح همکاری و تعامل بین مردم و مسؤولان در شهرستان وجود دارد؛ اگر مردم به صحنه مقابله با جنگ اقتصادی بیایند تب و تاب به وجود آمده در بازار برطرف می‌شود و تعزیرات حکومتی به جایگاه واقعی خود که قانون برای آن تعریف کرده است می‌رسد.

فرماندار خوانسار تصریح کرد: با وجود وسعت و جمعیت کم، شهرستان خوانسار نسبت به سایر شهرستان‌ها از لحاظ افزایش قیمت در بازار در بین کسبه تأثیرگذار است، شهر خوانسار پایتخت عسل در کشور است و مبارزه جدی در زمینه مقابله با تقلب عسل با برند خوانسار صورت گرفته است.

وی همچنین گفت: اگر نظارت تعزیرات حکومتی در بازار احساس شود بسیاری از مشکلات احتکار و افزایش قیمت‌ها برطرف می‌شود، با توجه به سیاست‌های کلانی که در استان تدوین شده است قطعاً مبارزه با احتکار کالا به سرمنزل مقصود خواهد رسید و همین سبب دلگرمی مردم و جامعه به نظام است.

مبارزه با افراد سودجو و متخلف خط قرمز تعزیرات حکومتی

در ادامه غلام‌عباس بهنودیان رئیس جدید تعزیرات حکومتی خوانسار و گلپایگان اظهار کرد: تجربه سال‌های اخیر در شهرستان با همکاری دستگاه‌های اجرایی وجود دارد و مطالبات و دغدغه مردم برطرف خواهد شد.

وی گفت: پس از سازمان بسیج مستضعفان تعزیرات حکومتی دومین دستگاهی است که جهت مطالبات مردمی عمل می‌کند، بعد نظارتی سازمان تعزیرات حکومتی ایجاب می‌کند تا با افراد سودجویی که در سفره مردم دست می‌برند برخورد جدی شود.

رئیس جدید تعزیرات حکومتی خوانسار و گلپایگان گفت: هدف سازمان تعزیرات حکومتی حمایت و همراهی از مصرف‌کننده و تولیدکننده است، کسبه منصف مورد تشویق قرار می‎گیرند، رصد بازار به صورت مستمر و متوالی با همکاری دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود، مبارزه با افراد سودجو و متخلف نیز خط قرمز تعزیرات حکومتی است، لازم به ذکر است که در کنار تولید‌کننده بوده و در مقابله با آن هستیم.

وی تأکید کرد: بهداشت و سلامت مردم و مبارزه با احتکار کالا و ارز در حطیه کاری این سازمان تعریف شده زیرا از مطالبات مردم است.

در این جلسه از خدمات حسین فتاح رئیس سابق تعزیرات حکومتی قدردانی و غلامعباس بهنودیان به عنوان رئیس جدید تعزیرات حکومتی شهرستان خوانسار و گلپایگان معرفی شد.

96
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal